Cenniki do pobrania
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Newsletter
PL
PL

KAMIEŃ naturalny

1. STEATYT (kamień mydlany) - naturalny kamień akumulujący ciepło.

2. KAMIEŃ KWARCOWY - naturalny kamień akumulujący ciepło.

Steatyt jest doskonałym kamieniem do pomieszczeń mokrych, takich jak łazienki i podłogi i ściany sauny, ponieważ nie wchłania wody i powierzchnia nie jest śliska, nawet gdy jest mokra. Ze względu na jego zdolność do zatrzymywania ciepła, steatyt jest doskonałym wyborem dla wszystkich pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowy.m. Wśród znanych skał metamorficznych jest najlepszym akumulatorem ciepła. Magazynuje ciepło ekstremalnie długo.  Wydobywany jest w ostatniej w Europie czynnej kopalni steatytu.

Steatyt - kamień mydlany

Steatyt - znany też jako kamień mydlany (ang. soapstone) - to naturalny kamień z dużą zawartością talku, o niezwykłych właściwościach akumulacji ciepła. Posiada unikalne właściwości termiczne: może długo akumulować ciepło lub utrzymywać chłód. Steatyt nagrzewa się znacznie szybciej niż cegły, oraz oddaje ciepło do pomieszczenia 2 - 2,5 razy dłużej, przez co jest dużo bardziej ekonomiczny. Ma świetną pojemność i przewodność cieplną oraz niską nasiąkliwość, co jest bardzo korzystne szczególnie w pomieszczeniach narażonych na wilgoć. Jego właściwości sprawiają, że jest to naprawdę unikalny materiał wykorzystywany do wykańczania wnętrz, do budowy i obudowy pieców i kominków, oraz do saun.

Świetnie sprawdza się w wilgotnych pomieszczeniach. Jako materiał ścienny i podłogowy wykorzystuje się go w łazienkach, saunach, tureckich łaźniach, basenach, gdyż ,nawet mokry, nie robi się śliski i nie pochłania wilgoci. Dzięki właściwościom akumulacji ciepła steatyt bardzo dobrze nadaje się też do wykonania „ciepłych podłóg”.

Główne walory wykorzystania naturalnego steatytu, to długowieczność, ekologiczność, wysoka przewodność i pojemność cieplna, a także estetyka naturalnego kamienia.

 

Kamień kwarcowy:

Offerdal – krawędzie cięte lub naturalne. Powierzchnia – naturalna lub szlifowana Zastosowanie podłoga i ściana wewnątrz i na zewnątrz obudowa kominków, ogrzewanie podłogowe. 

Oppdal – krawędzie cięte, naturalne, łupane, szorstki uszkodzony. Powierzchnia – naturalna, antycznie szczotkowana, jedwabnie szczotkowana. Zastosowanie podłoga i ściana wewnątrz i na zewnątrz obudowa kominków, ogrzewanie podłogowe.

Otta – krawędzie cięte, naturalne. Powierzchnia – naturalna, szczotkowana, szlifowana Zastosowanie podłoga i ściana wewnątrz i na zewnątrz obudowa kominków, ogrzewanie podłogowe. Kamień z miejscowości Otta ma osobliwą właściwość samoregeneracji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl