Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Cenniki do pobrania
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Blog kategorie
Jakie drewno na dach wybrać, by stworzyć bezpieczne i solidne zadaszenie?

Pokrycie dachowe to jedna z najważniejszych części w trakcie budowy nowej konstrukcji, niezależnie od jej wielkości i przeznaczenia. Jeśli wybierzesz nieodpowiednie materiały i błędnie je zamocujesz, nie ma mowy o prawidłowym funkcjonowaniu pokrycia. Będzie trzeba je wymieniać i narażać się na kolejne koszty. Jakie więc drewno na dach wybrać, by spełniło wszystkie pokładane w nim nadzieje?

czytaj całość »
Sprawdź, jaki impregnat do drewna ochroni Twój dom przed niekorzystnymi czynnikami z zewnątrz?

Domy z drewna prezentują się naprawdę bardzo widowiskowo. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się takie postawić. Często zapominają przy tym, że materiał budulcowy wymaga regularnej konserwacji, bo to dzięki niej tak dobrze wygląda przez lata. Niezależnie od tego, czy planujesz budowę domu z bali, altanki na działce, czy przygotowujesz większy taras, ochrona budulca jest Twoim obowiązkiem. Tak samo, gdy chodzi o samą więźbę dachową. Sprawdź, jaki impregnat do drewna wybrać, by mieć spokój na dłuższy czas?

czytaj całość »
Koszt ocieplenia domu jednorodzinnego - szczegółowa wycena

Ocieplenie domu jednorodzinnego stanowi dość kosztowną inwestycję. Jest jednak konieczne po to, aby budynek przez lata służył rodzinie. To, ile kosztuje ocieplenie domu, zależy w głównej mierze od wyboru materiałów izolacyjnych, jak również kosztów, jakie wyniesie praca ekipy fachowców.

czytaj całość »
Jak ocieplić dom, aby był cichy i ciepły?

Jednym z ważniejszych elementów budowania lub remontowania domu jest właściwe ocieplenie budynku. To szereg czynności, które warto zaplanować w każdym szczególe. Jak ocieplić dom, aby go odpowiednio wyciszyć, a jednocześnie uniknąć ubytków ciepła? Doskonały efekt można uzyskać przy pomocy całkowicie naturalnych materiałów.

czytaj całość »
Deska na ogrzewanie podłogowe - czy to się sprawdza?

Wybór ogrzewania jest istotny. Od niego zależy przede wszystkim wydajność całego układu oraz koszty, jakie miesięcznie trzeba opłacić, szczególnie w okresie grzewczym. Jeśli instalacja jest źle dobrana, może to generować sporo problemów. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na sprawdzone rozwiązania. Ogrzewanie podłogowe jest wygodnym układem, które daje przyjemne ciepło od podłogi. Z reguły stosowane przy kamiennych posadzkach lub kafelkach. Jednak można zastąpić je drewnem. Dzisiaj dowiesz się, jaka deska na ogrzewanie podłogowe sprawdzi się najlepiej.

czytaj całość »
Jakie drewno na taras sprawdzi się najlepiej w Polsce?

Tarasy są popularną formą urozmaicenia przestrzeni przed domem jednorodzinnym lub na małej działce. W ten sposób powstaje idealne miejsce do spędzenia wolnego czasu ze znajomymi lub rodziną. Doskonale w takich okolicznościach poczują się również dzieci. Drewno jest przyjazną powierzchnią do zabawy. To doskonały izolator od zimna. W upalne dni jest również przyjemnie ciepłe. Jeśli zastanawiasz się, jakie drewno na taras jest najlepsze w Polsce, to ten materiał jest dla Ciebie.

czytaj całość »
DREWNO konstrukcyjne i profilowane

Drewno ma dość wysoką wytrzymałość mechaniczną, dlatego jest używane do budowy konstrukcji budowlanych. Jest dobrym izolatorem, materiałem dźwiękochłonnym, dość łatwym w obróbce i technice łączenia a jednocześnie wyróżnia się wysoką estetyką wyglądu. Budowa chemiczna i struktura budowy drewna wpływa na właściwości fizyczne danego gatunku drewna i jest związana z ciężarem właściwym.

Gęstość drewna (ciężar właściwy) jest to stosunek masy do objętości drewna wyrażony w g/cm3 lub kg/m3.

czytaj całość »
WEŁNA owcza - 100 % naturalna izolacja termiczna i akustyczna

Wełna owcza - 100 % naturalna izolacja termiczna i akustyczna.

Oferujemy naturalną i ekologiczną izolację z wełny owczej. Jest to produkt, który chroni od gorąca, zimna, wilgoci i suszy. Osobliwością wełny owczej jest zdolność do samozaciskania się włókien, które kumulują w sobie powietrze przez co w lecie chroni nas od upału a zimą od utraty ciepła. Wełna owcza jest materiałem higroskopijnym i posiada zdolność absorpcji wilgoci z otoczenia, a następnie uwalniania jej wg zmieniających się warunków bez wpływu na swoje właściwości termiczne. Podczas absorpcji wilgoci wytwarzana jest energia cieplna, która zapobiega kondensacji pary w przegrodach konstrukcyjnych oraz utrzymywanie temperatury powyżej punktu rosy w wilgotnych warunkach. W ten sposób powstaje naturalny bufor, który stabilizuje zmiany temperatury występujące w wilgoci względnej i nie dochodzi do przemarzania, ani do przegrzewania i dodatkowo zmniejsza się konieczność sterowania procesem ogrzewania lub chłodzenia.

czytaj całość »
SZKŁO spienione (piankowe)

Szkło piankowe to współczesne rozwiązanie izolacji cieplnej płyt fundamentowych. Ma doskonałe właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu nie dochodzi do przenikania chłodu do konstrukcji budowy. Jego zamknięta struktura zabezpiecza przed przedostawaniem się wilgoci do płyty fundamentowej. Jest materiałem bardzo trwałym, odpornym na środki chemiczne oraz czynniki atmosferyczne, bardzo nośnym, niepalnym, niezamarzającym, nienasiąkliwym, odpornym na gnicie oraz na działanie mikroorganizmów. 

czytaj całość »
KOMPOZYTY gfrp & crfp

1. KOMPOZYTY z włókna szklanego, węglowego, bazaltowego, aramidowego:

- pręty GFRP, siatki, maty, lamele, kotwy, żywice,

- specjalistyczne profile kompozytowe (profile zamknięte, kątowniki, teowniki, dwuteowniki).

2. SYSTEMY WZMOCNIEŃ STRUKTURALNYCH:

- FRP system, FRCM - SRG system, żywice i zaprawy.

czytaj całość »
Przetwarzanie danych osobowych RODO

Uprzejmie informujemy, iż Tatran Group Sp. z o.o. Sp. K. z siedzibą w Nowym Sączu przy ul. Grunwaldzkiej 174 przetwarza następujący zakres Państwa danych osobowych;

- imię, nazwisko, adres e-mail, telefon kontaktowy oraz adres korespondencyjny i do wystawienia faktury

Dane te były pozyskane w wyniku przeprowadzonych czynności cywilno-prawnych zapytań ofertowych lub korespondencji z naszą firmą z dniem przeprowadzenia w/w czynności.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl