Cenniki do pobrania
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Newsletter
PL
PL
DREWNO konstrukcyjne i profilowane

Drewno ma dość wysoką wytrzymałość mechaniczną, dlatego jest używane do budowy konstrukcji budowlanych. Jest dobrym izolatorem, materiałem dźwiękochłonnym, dość łatwym w obróbce i technice łączenia a jednocześnie wyróżnia się wysoką estetyką wyglądu. Budowa chemiczna i struktura budowy drewna wpływa na właściwości fizyczne danego gatunku drewna i jest związana z ciężarem właściwym.

Gęstość drewna (ciężar właściwy) jest to stosunek masy do objętości drewna wyrażony w g/cm3 lub kg/m3.

czytaj całość »
KAMIEŃ naturalny

 

Steatyt jest doskonałym kamieniem do pomieszczeń mokrych, takich jak łazienki i podłogi i ściany sauny, ponieważ nie wchłania wody i powierzchnia nie jest śliska, nawet gdy jest mokra. Ze względu na jego zdolność do zatrzymywania ciepła, steatyt jest doskonałym wyborem dla wszystkich pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym.

Kamień kwarcowy:

Offerdal – krawędzie cięte lub naturalne.

Oppdal – krawędzie cięte, naturalne, łupane, szorstki uszkodzony. 

Otta – krawędzie cięte, naturalne.

czytaj całość »
WEŁNA owcza - 100 % naturalna izolacja termiczna i akustyczna

Wełna owcza - 100 % naturalna izolacja termiczna i akustyczna.

Oferujemy naturalną i ekologiczną izolację z wełny owczej. Jest to produkt, który chroni od gorąca, zimna, wilgoci i suszy. Osobliwością wełny owczej jest zdolność do samozaciskania się włókien, które kumulują w sobie powietrze przez co w lecie chroni nas od upału a zimą od utraty ciepła. Wełna owcza jest materiałem higroskopijnym i posiada zdolność absorpcji wilgoci z otoczenia, a następnie uwalniania jej wg zmieniających się warunków bez wpływu na swoje właściwości termiczne. Podczas absorpcji wilgoci wytwarzana jest energia cieplna, która zapobiega kondensacji pary w przegrodach konstrukcyjnych oraz utrzymywanie temperatury powyżej punktu rosy w wilgotnych warunkach. W ten sposób powstaje naturalny bufor, który stabilizuje zmiany temperatury występujące w wilgoci względnej i nie dochodzi do przemarzania, ani do przegrzewania i dodatkowo zmniejsza się konieczność sterowania procesem ogrzewania lub chłodzenia.

czytaj całość »
SZKŁO spienione (piankowe)

Szkło piankowe to współczesne rozwiązanie izolacji cieplnej płyt fundamentowych. Ma doskonałe właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu nie dochodzi do przenikania chłodu do konstrukcji budowy. Jego zamknięta struktura zabezpiecza przed przedostawaniem się wilgoci do płyty fundamentowej. Jest materiałem bardzo trwałym, odpornym na środki chemiczne oraz czynniki atmosferyczne, bardzo nośnym, niepalnym, niezamarzającym, nienasiąkliwym, odpornym na gnicie oraz na działanie mikroorganizmów. 

czytaj całość »
KOMPOZYTY gfrp & crfp

1. KOMPOZYTY z włókna szklanego, węglowego, bazaltowego, aramidowego:

- pręty GFRP, siatki, maty, lamele, kotwy, żywice,

- specjalistyczne profile kompozytowe (profile zamknięte, kątowniki, teowniki, dwuteowniki).

2. SYSTEMY WZMOCNIEŃ STRUKTURALNYCH:

- FRP system, FRCM - SRG system, żywice i zaprawy.

czytaj całość »
Przetwarzanie danych osobowych RODO

Uprzejmie informujemy, iż Tatran Group Sp. z o.o. Sp. K. z siedzibą w Nowym Sączu przy ul. Grunwaldzkiej 174 przetwarza następujący zakres Państwa danych osobowych;

- imię, nazwisko, adres e-mail, telefon kontaktowy oraz adres korespondencyjny i do wystawienia faktury

Dane te były pozyskane w wyniku przeprowadzonych czynności cywilno-prawnych zapytań ofertowych lub korespondencji z naszą firmą z dniem przeprowadzenia w/w czynności.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl